- Hiroshima a Nagasaki -

19. července 2010 v 19:31 | Flying Spider 74 |  Informace o... (j)
Když se řekne Hiroshima a Nagasaki, většině lidí se vybaví dvě atomové bomby které byly na tyto města svrženy.

Názory na tento čin se liší. Na jedné straně jsou lidé kteří svržení atomových bomb považují za to nejlepší co američané pro konec Druhé světové války mohli udělat a na druhé straně jsou lidé, kteří s tímto útokem nesouhlasí a razantně ho odmítají.

6.8. 1945 byla svržena atomová bomba, nazvaná Little Boy, na město Hiroshima. Toto město bylo strategicky vybráno kvůli své poloze a také se tam neměl údajně nacházet žádný americký zajatec. Ve skutečnosti jich tam bylo 23. Výbuch během chvíle zabil několik tisíc lidí a srovnal se zemí více než polovinu budov.

Nicméně ani po této události nechtěl japonský císař přijmout možnost kapitulace, a tak 9.8. o tři dny později svrhli američané druhou bombu nazvanou Fat Man, která napřed byla plánovaná svrhnout na město Kokura, ale nakonec byla svržena na jiné město - na Nagasaki, které bylo jako záložní cíl.

Amerika použila tu nejničivější zbraň, a to na civilní cíle. Zemřeli jich statisíce. Nevinné ženy, muži i děti. Obě ničivé bomby vybuchly ve chvíli kdy se nic netušící lidé věnovali své každodenní rutině. V blízkosti výbuchu téměř nikdo nepřežil. Po této události Japonsko kapitulovalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

tradiční asijská kultura vs. moderní asijská hudba

tradiční kultura 35.1% (243)
moderní hudba 32.8% (227)
oboje 32.2% (223)

Komentáře

1 Sofie Sofie | Web | 20. července 2010 v 22:02 | Reagovat

:( chudáci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.