- [ - japonské legendy - ] - Panenka Okiku -

30. srpna 2010 v 12:04 | Flying Spider 74 |  Informace o... (j)
[ Poslouchám : Shin - Du Ling Feng Sao ]


O záhadnou panenku, která je ovládána duchem dítěte se zajímají lidé z celého Japonska už po staletí. Legendární panenka Okiku, která je pojmenovaná podle holčičky, která si s ní před dlouhou dobou hrála, je 40 centimetrů vysoká postavička oblečená v kimonu s perlovýma černýma očima a vlasy, které rostou.
okiku


Od roku 1938 je tahle panenka v chrámu Manennji ve městě Iwamizawa v přefektuře Hokkaido. Tam měla tradiční panenka napřed krátko-strižené vlasy, ale od té doby vyrostli o 25 centimetrů až po panenčina kolena. I přesto že vlasy jsou pravidelně zkracované, říká se že vždy dorostou.

Říká se že ji v roce 1918 koupil 17-ti letý chlapec jménem Eikichi Suzuki když v Sapporu navštívil námořnickou přehlídku. Panenku koupil ve známé obchodní ulici v Sapporu Tanuki-koji, jako suvenýr pro jeho dvouletou sestru Okiku. Ta panenky milovala a hrála si s nima každý den ale následujícího roku náhle zemřela na prochlazení. Rodina tuhle panenku umístila na rodiný oltář a každý den se k ní modlili k památce Okiku.

O něco později zjistili, že její vlasy začali růst. Což považovali za znak toho, že její neklidný duch našel ůtočiště v panence.
okiku doll
okiku doll
V roce 1938 se rodina přemístila na Sachalin a dali panenku pod ochranu chrámu Manennji kde zůstává.

Nikdo nikdy pořádně nevysvětlil proč panenčiny vlasy rostou. Nic jméně podle jednoho vědeckého výzkumu jsou to pravděpodobně vlasy oné malé holčičky.

překlad Flying Spider 74

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

tradiční asijská kultura vs. moderní asijská hudba

tradiční kultura 35.1% (243)
moderní hudba 32.8% (227)
oboje 32.2% (223)

Komentáře

1 Fleur Fleur | Web | 26. září 2010 v 10:38 | Reagovat

Páni! Tohle je vážně děsivé a úžasné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.