Tradiční korejská svatba

26. října 2010 v 21:36 | Flying Spider 74 |  svátky & slavnosti (k)
(ZDROJ)


Svatba v Korei značí spíše spojení dvou rodin než dvou jedinců. Taková událost se nazývala Taerye (Velký obřad) a zůčastňovali se ho lidé ze všech míst. Podle a díky tradičním Konfuciánským měřítkům byla ceremonie se vším s ní spojeném, svatba dlouhá a promyšlená. Od svatební dvojice až po rituály, které se uskutečňují po ceremonii.

Profesionální dohazovači párovali vhodné kandidáty na svatbu, kteří se často viděli poprve až na svatbě. Rodiny při rozhodnutí zvažovali mnoho faktorů. Konzultovali je s věštci a ti předpovídali jaký bude společný život dvojice. V období Chosun se lidé brali v mladém věku a dívky byly často o několik let starší než chlapci.

Ženich obvykle přicházel do domu nevěsty a tam zůstal 3 dny, než svoji nevěstu vzal do domu jeho rodičů. Současný obřad zahrnuje mnoho malých rituálů s mnoha úkony a symbolickými gesty. Od účastníků se očekává že budou kontrolovat svoje emoce.

I přesto, že si korejci uchovali některé aspekty tradiční ceremonie, většina moderních ceremonií se spíše podobá oslavám ze západu, než těm tradičním. Nicméně, mnoho vesnic a muzeí z celé země, vykonává ceremonie, aby udrželi tradice na živu.

překlad Flying Spider 74

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

tradiční asijská kultura vs. moderní asijská hudba

tradiční kultura 35.1% (243)
moderní hudba 32.8% (227)
oboje 32.2% (223)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.